خوردنی های خوشمزه کاشان

خوردنی های خوشمزه کاشان

خوردنی های خوشمزه کاشان

خوردنی های خوشمزه کاشان ، یکی از سوغاتی های این شهر زیبا و تاریخی است. در سفر به کاشان لذت امتحان کردن و خرید این خوراکی های خوشمزه را فراموش نکنید. درست است که باقلوا کاشانی معروف ترین سوغاتی این شهر است، اما نباید از دیگرسوغات خوردنی این شهر غافل شد. در ادامه با ما همراه باشید تا تعدادی از آنها را به شما معرفی کنیم.

باقلوا یکی از اصیل ترین خوردنی های خوشمزه کاشان

معروفترین سوغاتی خوراکی کاشان باقلوا است. این شیرینی، در تمامی مراسمات،مجالس مهم، اعیاد و حتی مراسم عزاداری در شهر کاشان استفاده می گردد. طعم باقلوا کاشان با دیگر شهرها بسیار متفاوت است و در تهیه آن از چند نوع مغز آجیل های مختلف مانند، پسته، بادام هندی، گردو، بادام و فندق استفاده می شود. در طی سفر به کاشان، علاوه بر امتحان کردن این شیرینی لذیذ با چای، آن را  عنوان هدیه و سوغات برای عزیزانتان نیز ببرید.خوردنی های خوشمزه کاشان

گلاب و عرقیجات

نام کاشان همیشه یاد آورنام گلاب است. بسیاری از گردشگران در فصل بهار برای بازدید از مراسم گلاب گیری به این شهر می آیند.  علاوه بر گلاب، عرقیات دیگری نیز در کارگاه های این شهر ساخته می شود که به دلیل شیوه تولید و مرغوبیت آن ، طرفداران بسیاری دارد. این عرق ها اکثرا به شیوه سنتی و دستی تهیه می شود و درجه خلوص بالایی دارند.

خوردنی های خوشمزه کاشان

پشمک و کلوچه

دو شیرینی خوشمزه دیگر کاشان که از سوغات معروف آن است، پشمک و کلوچه است. در زمان عید نوروز رسم است که مردم کاشان کلوپه و پشمک به هم تعارف میکنند و آن را مانند نان و پنیر با هم می خورند که  رسمی از عید دیدنی های این شهر است.  البته به حق از پشمک های خوشمزه کاشان نمی توان گذشت. کلوچه های کاشی، از آردسبوس گندم و روغن حیوانی ساخته می شود که روی آن نیز مغز پسته می پاشند.

پشمک و کلوچه خوشمزه کاشان

حاج بادوم

جاج بادوم کاشان ، شبیه حاج بادوم شهر یزد است. این شیرینی از پودر قند و پوره بادام تهیه می شود. این شرینی های کوچک همراه چای سرو می شود. خوردنی های خوشمزه کاشان

در سفر به کاشان همراه  با تورگلاب گیری پرنده سفید، لذت امتحان کردن خوردنی های خوشمزه کاشان را فراموش نکنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *